Yüz mezoterapisinin tanımı “somon dna, vitamin, minareller, amin asitler ve hyalüronik asit gibi bazı tazeleyici ajanların hücre ve kolajenlerin dengelenmesi amacı ile yüze yapılması işlemlerinin bütünü” şeklinde yapılabilmektedir. Yüz mezoterapisi sırasında vitaminlerden selenyumlara kadar pek çok bileşenden yararlanılmaktadır. Cilde dolgunluk kazandıran ve nem oranını dengeleyen mezoterapi sayesinde cilt daha sağlıklı bir görünüm kazanmaktadır. Cildin ihtiyaç duyduğu vitaminlerin cilt üzerine mikro iğneler kullanılarak uygulanması mezoterapi işlem basamakları arasında yer almaktadır.

Yüz mezoterapisinde kullanılan vitaminler ve bunlara ek olarak hyalüronik asit, antioksidan ve aminoasitler gibi tazeleyici ürünler de enjeksiyon içerisinde yer almaktadır. Bu mezoterapi zaman içinde ciltte eksilen ürünlerin yerinin tamamlanması amacı ile uygulanmaktadır. Bu sayede cilt kısa sürede yenilenme ve elastikiyet kazanmaktadır.

Uygulamada cilde faydalı ilaçlardan da yararlanılmaktadır. Bu ilaçlar cilt yüzeyinin canlanması ve parlaklık kazanması amacı ile vücuda verilmektedir. Orta ve uzun vadede ilaç kullanımı ise cildin esneklik ve gerginliğini etkileyecektir. İlaçlar sayesinde cildin mat duruşu zaman içerisinde azalacaktır.

Güneş hasarı, cildin dolgun bir görünümünü bozan en önemli etkenler arasındadır. Bu hasarın kaybolabilmesi için de yüz mezoterapisi uygulanmaktadır.

Mezoterapi sırasında her bir ilaçtan çok küçük miktarlarda alınarak cilt içine enjekte edilmektedir. Bu işlemden en çok etkilenen kısım cildin dermis tabakasıdır. Mezoterapi ile cildin kısa vadede daha estetik görünmesi sağlanabilmektedir. İlaçların az miktarda verilmesi kullanılan maddenin yan etkisini düşüreceği için daha faydalıdır.

Bu uygulama mezolifting olarak da bilinmektedir. Cildin yenilenmesini sağlayan, kırışmaları gideren, cildin sarkmalarını ortadan kaybeden uygulama oldukça doğal bir yöntemdir. Mezolifting sayesinde yüz ve çevresinde ortaya çıkan kırışmalar büyük ölçüde tedavi edilecektir. Mezolifting sayesinde cildin tazeliği korunmakta ve cilt daha dinlenmiş görünmektedir. İşlem sonucunda cildin elastikiyetinin artması sağlanır ve sarkmaların azaldığı görülür.

Yüz Mezoterapisi Nasıl Uygulanır?

Yüz mezoterapisinin bölgeye uygulanması sırasında aşamalar şu şekilde açıklanabilmektedir:

Yüz Mezoterapisi Kimlere Hitap Eder?

Yüz mezoterapisi uygulanabilecek kişiler arasında şu gruplar yer almaktadır:

Cildinde oluşan lekeleri en aza indirerek daha güzel görünmek isteyen insanlar da bu yöntemi tercih etmektedir.

Yüz Mezoterapisi Kimler İçin Uygun Değildir?

Yüz mezoterapisinin uygun olmadığı kişiler arasında ilk olarak hamile döneminde olan kadınlar sayılabilmektedir. Yüz mezoterapisi ayrıca emzirme döneminde olan kadınlara da hitap etmemektedir. Bu uygulamanın yapılmaması gereken gruplar şu şekilde ifade edilebilmektedir:

Mezoterapinin Yüz Üzerine Uygulanma Sıklığı

Yüz mezoterapisinin uygulama sıklığı her birey için değişiklik gösterse de ortalama 4 seans olarak belirlenmiştir. Seansların sayısı genel olarak cildin durumuna, hastanın yaşına ve uygulama bölgesine bağlı ayarlanmaktadır.

Yaş olarak ilerde olan bireyler cildin yıpranma düzeyine göre daha yüksek sayılı seanslarda uygulama alabilmektedir. Yüz mezoterapisi seanslarının düzenli olması, mezoterapinin cilt üzerindeki etkisini daha da artıracaktır. Üç ay ile 6 ay arasında işlem tekrarının yapılması cildin kendini yenilemesine yardımcıdır.

Yüzde Mezoterapinin Kullanılma Amacı

Yüz mezoterapisinin yapılma amacı şu maddelerde ifade edilmiştir:

Mezoterapi Sırasında Kullanılan Maddeler

Yüz mezoterapisinde yer verilen malzemeler aktif bir hidrasyon sağlamakta ve yaşlanma belirtilerinin en aza indirgenmesine yardımcı olmaktadır. Yaşlanmanın karşıtı etkiler mezoterapi sonucunda ortaya çıkacaktır.

Bu işlemde yer alan malzemeler sayesince cildin tazeliği sağlanmakta ve cilt korunmaktadır. Özellikle aktif bilişenler büyüme faktörü kompleksleri içermektedir. Mezoterapi kokteyli içerisinde yer alan her bir madde insan metabolizması üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Cildin çok daha pürüzsüz görünmesi ve daha sıkı durması için malzemelerin doğru dozda verilmesi son derece önemlidir. Karışımın içerisinde temel olarak şu maddeler yer almaktadır:

Yüz Mezoterapisi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz mezoterapisinden sonra dikkat edilecekler aşağıdaki maddelerde özetlenmiştir:

Yüz Mezoterapisi Hakkında Diğer Bilgiler

Yüz mezoterapisinde bilinmesi gerekenler arasında bu uygulamanın cilt donukluğunu gidermek amacı ile kullanılabileceği de yer almaktadır. Mat ciltli kişiler bu uygulamayı kullanarak yüzlerinde parlaklık ve canlılık elde edebilirler.

Mezolifting içerisindeki bileşenler doğal bir cilt yenilenmesine katkıda bulunmaktadır. İnce çizgilerin azalması mezolifting ile mümkündür. İşlem sırasında fibroblastlar aktive olmaktadır ve bunun sonucunda elastin ve kolajen üretiminde artış yaşanmaktadır. Cildin gençleşmesi, parlak bir hale gelmesi ve nemlenmesi sırasında elastin ve kolajen oldukça önemlidir.

Ortaya çıkan sonucun doğal olması insanları mutlu hissettirmektedir. Cildin bireysel ihtiyaçlarına uygun olan mezoterapi türüne karar verilebilmektedir.

Yüz mezoterapisi belirgin bir yan etkiye sahip değildir. Bu nedenle tedavi sonrasında özel bir bakıma ihtiyaç duyulmayacaktır. Tedavinin tamamlanmasının ardından günlük aktivitelere kalındığı yerden rahat bir şekilde devam edilebilmektedir.

Yüz mezoterapisi hakkında en detaylı verilere ulaşarak işlemin size göre olup olmadığına karar verebilirsiniz. Yüz mezoterapi uygulamalarından vücut mezoterapisine kadar pek çok alanda uzman çalışma arkadaşlarımızın yer aldığı merkezimize güvenebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz işlemler ile ilgili bizlere ulaşmak için telefon numaralarımızı kullanabilir ya da elektronik posta yolu ile bizlere mesaj gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir