Vampire facelifting uygulaması dünyada birçok ülkede uygulanan bir yöntem olmakla beraber ünlü yıldız Kim Kardashian tarafından gündeme gelmiştir.  Kişinin kendi kanının alınarak, çeşitli ayrıştırılma metotları ve daha sonra ilgili yaşlanma karşıtı maddelerin yüze enjeksiyon yolu ile verilmesi süreçlerini kapsamaktadır. İşlemin kanla yapılmasından ötürü Vampire Facelifting olarak adlandırılmaktadır. Hijyenik şartlarda uygulandığında kısa sürede etki gösteren madde kişinin kendi kanı aracılığı ile uygulanmış olduğundan ötürü vücudun reddi gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

Vampire Facelifting Nedir?

PRP işlemi kişinin yaşlanmaya bağlı olarak artan kırışıklıklarının, ciltte meydana gelen kusur ya da çökmelerin ne yazık ki 30 yaş itibari ile ciddi düzeyde azalan cilde kendini yenileme etkisi veren kolajen dokularının azalması sonucunda ortaya çıkmış olan bir uygulamadır. Uygulama basit bir ifade ile;

Vampire Facelifting Acılı Bir Yöntem Midir?

Vampire Facelifting acı miktarı çok küçük düzeyde olarak yorumlanabilmektedir. Günümüzde doku mühendisliği çok geliştiğinden artık medikal estetik işlemlerin birçoğu acı vermeyen cihazlar ya da işlem sonrası kişiye günlük hayatına dönmesini sağlayacak şekilde uygulamaya dönüşmüştür. İşlem kolunuzdan alınan kanın ilgili cihazlarda işlenmesini ve daha sonra da iğneler veya dermapen sonrası cilde sürülerek yüzünüze geri verilmesi süreçlerini kapsamaktadır. Yüzünüzde açılan delikler ise dermapen adı verilen, küçük iğnelerin yalnızca saniyelik hissiyatla delikler açması süreçlerini ifade etmektedir. İşlem sonrasında yaşanılan kızarıklıklar ise ortalama 1-2 gün içerisinde geçmekte ve bu süreçte de ciddi bir acı ile karşılaşılmamaktadır.

Vampire Facelifting İşlemi Herkese Uygulanabilir Mi?

Vampire Facelifting uygulanabilecek kişiler;

Vampire Facelifting İşlemi Nasıl Uygulanmaktadır?

Uygulama aşamaları aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir.

PRP Uygulaması Yan Etkileri Bulunur Mu?

PRP uygulaması yan etkileri itibari ile diğer birçok tedavi yöntemine göre avantajlıdır. Uygulama sırasında kişinin kendi kan dokusunun alınması ve işlenmesi söz konusu olduğundan dolayı, diğer tedavi türlerinde sıklıkla yaşanan durumlardan birisi olan doku uyuşmazlığı bu tedavi sırasında yaşanmaz. Kişi yalnızca kısmi ve minimal düzeyde bir acı hissetmektedir. Bu süreçten sonra meydana gelen yan etkiler ise oldukça minimal düzeydedir ve kızarıklık ve kılcal damar boyutunda küçük morarma etkileri görülebilir. Bu etkiler ise ortalama 1 haftalık süre zarfı içerisinde geçecektir. Aynı zamanda kişi 2 gün sonra BB cream ve diğer kapatıcıları kullanarak da yüzünde oluşan küçük kızarıklıklardan kurtulabilir.

Vampire Facelifting Uygulaması Ne Zaman Etkisini Göstermeye Başlar?

Vampire Facelifting etki gösterme süresi ortalama 3 aylık süre içerisinde hissedilmektedir. Uygulama sonrasında birkaç gün içerisinde ciltte nemlenme ve yumuşama hissedilebilir. Ancak cildin yenilenmesi kırışıklıkların giderilmesi ve cildin ihtiyaç duyduğu kolajen yapısına kavuşması her bireyde farklı olmak üzere ortalama olarak 2 ila 4 aylık bir süre zarfını ifade etmektedir. Bu süre zarfında etkilerin tamamını görmek mümkün iken 1-1,5 yıllık bir süre zarfında da uygulanan işlemin etkileri kaybolmaktadır. Yenilenme için uygulamanın her yıl yaptırılması önerilmektedir. PRP işlemi seanslar halinde uygulanmaktadır.

PRP Uygulaması Kişiye Ne Gibi Etkiler Sağlar?

PRP uygulaması etkileri;

Vampire Facelifting Uygulaması Hangi Maddeleri İçeriyor?

Vampire facelifting içerdiği maddeler;

Olarak basit bir şekilde özetlenebilir. Bütün maddeler cilde yararlı olmakla beraber asıl kullanım amacı uzun vadede yaşlanma karşıtı etki yapmak, kırışıklık ve sarkma problemlerinin önüne geçilmesini sağlamaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir