Soğuk lipoliz  cildin alt kısmında bulunan yağ hücrelerini hassas bir şekilde soğutma işlemidir. Soğuk lipoliz ile yağ hücreleri dondurulur ve kristal hale getirilir. Kristal hale gelen donmuş yağ hücreleri işlenir ve vücuttan atılır. Özellikle vücutta spor veya diyet ile atılması hayli zor olan yağ dokularının yok edilmesi için tercih edilen bir uygulamadır.

Yağ dokularının vücuttan atılması ile bölgesel incelme beklenirken aynı zamanda bazı insanların vücutlarını şekillendirmek için de bundan faydalandığı görülmektedir. Vücutlarını belirli bir kalıba sokmak isteyen insanlar 2, 4, 6 ve hatta 8 santimetreye kadar incelme görebilirler.

Soğuk Lipoliz Ne Zaman Yapılır?

Soğuk lipoliz işlemini bölgesel fazlalık problemi yaşayan hastalara yapmaktayız. Farklı bölgelere birden fazla soğuk lipoliz uygulanabilir. Genellikle vücuttan atılması zor olan yağların üzerine uygulanır. Örneğin iç baldır, dış baldır ve göbek bölgesinde yer alan yağlar için uygulanır. Bunların yanı sıra;

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipolizin yapılma şekli hastanın metabolizmasına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Hastanın şikayetlerine ve ihtiyaç durumuna göre özel bir planlama yapılır. Ardından soğuk lipolizin uygulanacağı alana jel ped uygulanır. Amaç deri yüzeyinde yanık oluşturmamaktır.

İşlem esnasında hastanın bilinci açıktır. Kitap okuyabilir veya konforlu bir şekilde farklı aktiviteler yapabilir. Operasyon sonunda inatçı yağ dokuları ortadan kaldırılır. Hastanın uygulama istediği bölgelere ve yağların oranına göre uygulama veya seans süresinde değişiklikler meydana gelir.

Soğuk Lipoliz Yan Etkileri Nelerdir?

Soğuk lipolizin yan etkileri genellikle işlemden sonra hastada gözlemlenen olumsuz etkilerdir. Soğuk lipolizin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesi, işlemin uygulama biçimine bağlıdır. Uygun bir şekilde yapıldığı sürece herhangi bir risk veya yan etki gözlemlenmemektedir. Ancak nadiren de olsa gözlemlenen yan etkiler şu şekilde sıralanabilir;

Genel olarak işlem sonrası ilk birkaç saat acı ve hissizlik hissetmek mümkündür. Ertesi gün izler veya sızılar tamamen ortadan kalkar.

Soğuk Lipoliz Kimlere Yapılmaz?

Soğuk lipolizin yapılmaması gereken kişiler genellikle kronik rahatsızlığı olan hastalardır. Uygulama yapılmadan önce tüm hastaların vücut değerleri analiz edilir. Uygun koşullar sağlandığı taktirde soğuk lipoliz uygulanır. Soğuk lipoliz tedavisi uygulanmayan kişiler;

Soğuk Lipoliz Öncesi Neler Yapılır?

Soğuk lipoliz öncesi hastanın şikayetlerini ve isteklerini öğrenerek hastanın mevcut hastalıkları gözden geçirmekteyiz. Hasta işlem için uygun bir durumdaysa yağ dokuları ve fazlalıklarını inceleyerek ölçümleri gerçekleştirmekteyiz. Soğuk lipoliz için uygun olduğu belirlendikten sonra kişiye özgü bir tedavi planı uygulamaktayız.

Her hastanın metabolizması ve vücut problemleri farklıdır. Dolayısıyla her hastaya özel uygulama seansı, seans süresi ve uygulama çeşitleri belirlenir. Bunun yanı sıra uygulamanın hangi bölgelere ne kadar uygulanacağına da karar verilir. Planlama içerisinde kesinlikle hastanın talepleri de dikkate alınır. Bazı hastalar kısa süreli işlemlerle tedavi görürken bazı hastalar için süreç uzun olabilmektedir.  

Soğuk Lipoliz Sonrası Neler Yapılır?

Soğuk lipoliz sonrası hasta normal hayatına ve günlük aktivitelerine direkt olarak döner. İşlem esnasında uyanık kalabilen hastalar işlemden sonra işlerine veya okullarına gidebilirler. Ameliyatsız bir şekilde yapılan tedavi, ağrısız ve acısız bir şekilde sonlanır.

Bölgesel yağlardan kurtulmak için uygulanan bu tedavi içerisinde herhangi bir diyet yöntemi bulundurmamaktadır. Ancak hastaların erken ve etkili sonuç alabilmeleri için spor ve diyet yapmaları tavsiye edilir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları Nedir?

Soğuk lipoliz fiyatları uygulanan tedavinin içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Hastanın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda belirlenen plan dahilinde ücretler belirlenir. Her hastanın soğuk lipoliz uygulatmak istediği bölgesi ve seans süresi farklı olduğu için fiyatlar da kişiye özel olarak belirlenmektedir.

Popo, sırt, iç bacak, karın, basen ve kol gibi bölgeler farklı işlemlere tabii tutulduğu ve farklı seans sürelerinde uygulandığı için tedavi fiyatını değiştirmektedir.

Soğuk Lipoliz Yaptıran Kişilerin Yorumları

Soğuk lipoliz uygulaması yapılırken yağ hücreleri dondurulur, kristalleşir ve zamanla donmuş yağlar lenf kanalları aracılığıyla vücuttan atılmış olur.

Tüm bu işlemlerin ardından vücudun kendi kendini temizlemesi söz konusudur. Dolayısıyla net bir sonuç alabilmek için tedavinin üzerinden belirli bir sürecin geçmesi gerekmektedir. Tedaviden faydalanan insanların vücutlarında bulunan fazla yağların 3 ay sonra %15 ila %25 arasında azaldığı ve etkili bir sonuç alındığı gözlemlenmiştir.   

Soğuk Lipoliz İle Kaç Kilo Verilir?

Soğuk lipolizle kilo kaybı çok olmamaktadır. Bölgesel yağların alınması olarak bilinen bu operasyonun sonucunda genel olarak 2 ila 4 santimlik bir incelme meydana gelmektedir. Bölgesel olarak incelme veya vücudu şekillendirme amacıyla yapılan soğuk lipoliz biriken yağlara da bağlı olacak şekilde 8 santim incelmeyi de sağlayabilir. Genel olarak biriken yağların %15 ila %25 kadarının vücuttan atıldığı gözlemlenmiştir.

Soğuk Lipoliz Kaç Seansta Yapılır?

Soğuk lipoliz seansları hastanın isteklerine ve ihtiyaç durumuna göre değişiklik gösterir. Yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak aynı bölgeye 2 veya 3 ay ara verilerek işlem uygulanabilir. Aynı şekilde birden fazla bölgeye 1 ila 4 seans arasında işlem uygulanarak istenilen sonuca ulaşılabilir. Bölgesel olarak gerçekleştirilen tedavinin seans süresi ve sayısı;

Hastanın vücudunun bütün bölgelerine aynı anda işlem uygulansa bile istenilen incelmeye birkaç seansta ulaşılabilir. Aynı şekilde hastanın metabolizma faaliyetlerine bağlı olarak da değişiklik gösterir. Her hastanın metabolizmasının yağ yakma veya yakılan yağı dışarı atma faaliyeti farklıdır. Dolayısıyla seans süresi ve beklenilen incelme kişiye özel olarak belirlenir.

Tüm bunlar dikkate alındığında hastanın durumuna bağlı olarak işlem genellikle 1 ila 4 seans arasında sonuç vermektedir. Soğuk lipoliz genel olarak fazla yağların eritilmesi ile incelme veya vücudu şekillendirmek için tercih edilen ameliyatsız, ağrısız ve hafif ağrılı bir yöntemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir