Paris Işıltısı

Paris ışıltı mezoterapisi çağımızın yaşlanma karşıtı uygulamaları arasında yer almaktadır. Cilt bakımı seanslarında hastanın yüzünün uzman tarafından incelenmesi sonucu önerilen tekniklerden birisi olan Paris Işıltısı, cilde ihtiyacı olan minerallerin sağlanması, daha genç kırışıksız ve en önemlisi de pürüzsüz bir yüzey elde etmek isteyen hanımlar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Her yaş grubundaki kadın ve erkekler için uygulanabilir. Bu ameliyatsız tedavi yönteminde ortalama yaş 30 ve üstü olarak belirlenmiştir. Ancak cildin durumuna bağlı olarak daha aşağıdaki yaş grupları tarafından da tercih edilebilir.

Paris Işıltısı Kime Uygulanır?

Paris ışıltısı uygulanabilecek kişiler herhangi bir yaş grubu olmaksızın yetişkinlik çağına ulaşmış herkes olarak yorumlanabilir. Bunun dışında;

 • Klinikte herhangi bir uygulamanın yapılabilmesi için hastanın 18 yaşı ve üstü olması gerekmektedir.
 • Ciltte kuruluk ve hassasiyet sorun yaşayanlar
 • Kırışıklık sorunları olanlar
 • Yaşlanma karşıtı ameliyatsız tedavi görmek isteyenler
 • Yüzünde ve uygulama bölgelerinde deride incelme ve elastikiye kaybı olanlar
 • Düzenli olarak cilt bakımı etkisi görmek isteyenler
 • Yüzündeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmak isteyenler
 • Fazla pütürlü dokudaki tene sahip olanlar

Bu tedaviyi tercih edebilecek kişiler arasında yer almaktadır. Bunun dışında 18 yaş altında doğrudan tek seferde uygulama yapılmayacağı gibi, ürün ana kullanım amacı göz önünde bulundurulduğunda yaşlanma karşıtı etkileri en aza indirmek konusunda geliştirildiğinden gençler için Paris mezoterapi yöntemi yerine alternatif yöntemler önerilebilmektedir. Ayrıca emziren annelerin ve gebelerin de her ihtimale karşılık bu tedavi yöntemini gebelik tamamlanana ve emzirme süreci sonlanana kadar tercih etmemeleri önerilmektedir.

Paris Işıltısı İçeriğinde Ne Var?

Paris ışıltı madde içeriği itibari ile 55’ten fazla bileşenin uzun yıllar sonucunda klinik araştırmalar sonucunda oluşturulması sürecine dayanmaktadır. Cilde parlaklık verme, gözenekleri küçültme ve ciltte ışıl ışıl ve kadife bir doku yaratma bu tedavi yöntemi oluşturulurken baz alınan detaylar arasında yer almaktadır. Bileşenler de buna göre seçilmiştir. Buna göre maddenin içeriğinde;

 • Hyalüronik Asit: Maddenin ana bileşenlerinden bir tanesi olmakla beraber cildin suyu içerisinde tutmasına ve daima nemli kalmasına zemin hazırlamaktadır. Paris tipi mezoterapi yönteminde ana baz hyalüronik asit oluşturmaktadır. Ciltteki kuruluğu önlemekte, elastikiyeti artırmakta ve özellikle ciltte soyulma gibi durumlara karşı önlem almaktadır. Uygulama bölgelerinde yıpranma, kırışıklık ve gözeneklerin büyümesi gibi problemleri minimize eder.
 • Vitaminler: A, B, K, C ve D vitaminleri başta olmak üzere 12 vitamin türü cilde ihtiyacı olan maddelerin sağlanması ve özellikle yaşlanma karşıtı faktörün oluşturulması için bileşen içerisine eklenmiş; yapılan araştırmalarla birçok denek üzerinde de başarılı sonuç vermiştir.
 • Aminoasitler: Özellikle sarkma, deforme olma kırışıklık gibi sorunların başında vücudun yaşlandıkça aminoasit dengesinin bozulması gelmektedir. Paris tipi mezoterapi yönteminde bu sorunun önüne geçmek için hazırlanan bileşenlerde cildin ihtiyacı olan aminoasitler de sağlanmaktadır.
 • Koenzim ve mineraller: Metabolizmayı hızlandırmak, vücudun su tutuculuğunu artırmak ve nemli görünmesini sağlamak amacı ile bileşen içerisinde vücuda yararlı birçok etken madde de bulunmaktadır.

Paris Işıltısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Paris ışıltı uygulanabilecek bölgeler;

 • Yüz
 • Boyun
 • Dekolte Bölgesi
 • Bacak içleri
 • Uyluklar
 • Eller

Gibi elastikiyet kaybının ve yaşlanma belirtilerinin kendini belli etmiş olduğu her bölge için Paris Işıltısı uygulanabilmektedir. Özellikle dünya çapında Fransız üretimi olarak ortaya çıkmış olan bu madde birçok ünlünün de yaşlanma karşıtı olarak kullanmış olduğu formüldür. Cildin ihtiyaç duyduğu maddelerin cilde kazandırılması ve böylece yaşlanmış görüntünün önüne geçilmesi amaçlanmaktadır. Uygulama sonrasında her yıl düzenli olarak bu tedavi yöntemine devam edilmesi durumunda kişini uzun yıllar boyunca cilde ihtiyacı olan mineral ve diğer bileşenleri vermeye devam edeceğinden ötürü yaşlanmış görüntünün büyük ölçüde önüne geçilmektedir. 30 yaş ve üstü bireyler için oldukça güzel ve ameliyatsız bir teknik olan yöntem, son yılların en çok tercih edilen güzellik uygulamaları arasında yer almaktadır.

Paris Işıltısı Nasıl Uygulanır?

Paris ışıltı uygulaması;

 • Uygulama yapılacak olan bölgenin uygun teknikler ile temizlenmesi
 • Lokal anestezik krem uygulaması
 • 55’ten fazla vücut için gerekli olan bileşenin enjeksiyon için hazırlanması
 • Temizlenen doku üzerine enjeksiyonun sağlanması

Süreçlerini kapsamaktadır. Teknik tamamen ameliyatsız bir tekniktir ve uygun yaşlarda kullanılmaya başlanıp sürekliliğinin sağlanması durumunda cilde ihtiyacı olan tüm maddeler sağlanacağı için ilerleyen yaşlarda da cildin bozulmasını ve ameliyat teknikleri ile germe ve lifting gibi uygulamalara duyulan ihtiyacı da büyük ölçüde azaltmaktadır. Uygulama klinikte uzman bir hekim tarafından yapılmalıdır.

Paris Işıltısı Uygulaması Sonrasında Ciltte Nasıl Değişiklikler Olur?

Paris ışıltı uygulama sonucu ciltte birçok değişiklik meydana gelebilmektedir. Uygulama birkaç seans şeklinde yapılmakta ve ortalama olarak ikinci seanstan itibaren kişi cildinde meydana gelen değişiklikleri hissedebilmekte ve gözle de görebilmektedir.

 • Uygulama sonrasında hyalüronik asit maddesi cilde ihtiyacı olan nemi geri verdiğinden kişi ilk seanstan itibaren cildindeki kuruluğun ve varsa soyulma probleminin büyük ölçüde önüne geçilmiş olduğunu hisseder.
 • İlerleyen seanslarda ise kişinin cildinde bulunan gözenekler etken madde ve antioksidanlar ile temizleneceğinden ciltte bulunan sivilce ve akne oluşumlarının azaldığını gözle görmek mümkün olacaktır.
 • Derinin alt tabakalarında meydana gelen aktif kolajen üretimi ile beraber kırışıklıkların azaldığını ve cildin çukurları doldurmaya başladığını da görmek mümkündür.
 • İhtiyaç duyulan vitamin ve mineraller cilde sağlandığından ötürü ilk seansın ardından cildin ışıl ışıl ve uzaktan bakıldığında parlayan ve genç duran bir cilt olduğunu gö

Paris Işıltı Tedavisi Kaç Seans Olarak Uygulanmaktadır?

Paris ışıltı tedavisi seans sayısı doktor ve hasta görüşmesinden sonra belirlenmekle beraber genelde 3 seans olarak ilerlemektedir ancak 4. seansa da zaman zaman ihtiyaç duyulabilmektedir. Tedavi sürecinde cildin metabolik olarak kendini hızlandırması ve dokuların onarım ve yenilenmeye hazır olması için ilk seans yalnızca başlatma olarak adlandırılır. Tek başına yetersizdir ve bunu ikinci ve üçüncü seans takip etmektedir. 2. seans artık cildin eksikliklerini giderdiği ve vücudun kendisini onarım aşamasına geçtiği seans dilimini ifade etmektedir. 3.ncü ise bütün bu süreçleri kalıcı kılmayı hedefler. Yaşı ilerlemiş olan hastalarda klinikler 4. seansa da gerek duyabilmektedir. Genellikle 2 haftada bir seansların tamamlanması ve maksimum 1.5 aylık süreç içerisinde de tedavinin tamamlanması amaçlanır.

Paris Işıltı Tedavisi Acı Verir Mi?

Paris ışıltı tedavisi acı sorunu bulunmamaktadır. Çoğunlukla işlem öncesi sürülen anestezik krem ağrı hissini belirgin azaltacaktır. Cildin alt katmanlarına enjekte edilen bileşenler hızlı şekilde sonuç vermekte ve uygulama sırasında kişi yalnızca küçük bir sızı hissetmektedir. Bunun dışında ya da uygulama sonrasında Paris Işıltısı yaptıran kişi için küçük kızarıklıklar ve kılcal damar morarmaları dışında herhangi bir yan etki ya da acı durumu söz konusu olmayacaktır ve kişi sosyal hayatına da uygulama sonrasında dönebilir.