New York Opal Askı

New york askılama işlemi steril klinikler aracılığı ile hekimler aracılığı ile uygulanan ameliyat içermeyen bir tedavi yöntemidir. Kişinin sorunlu bölgeleri üzerinde cerrahi ipler kullanılarak asla cilde zarar vermeyen bir yöntem ile deri içine yerleştirilen iplerin baş bölgesinde sabitlenmesi ve sorunlu bölgenin ‘lifting’ yöntemi ile kaldırılması süreçlerini ifade etmektedir. New York opal askı ülkemizde de eğitim almış birçok klinik ve hekim tarafından uygulanmakta ve hastalar üzerinde nitelikli olarak uygulanmaktadır. Paris askılama metodu ile tamamen aynı yöntem ile uygulanan yalnızca yüz yapısı itibari ile daha modern ve hastanın yüz ölçülerinin daha çok ön planda olduğu bir tedavi yöntemini içermektedir.

New York Opal Askı Metodunda Gerçek İp Mi Kullanılır?

New york askılama ip kullanımı tedaviye başlarken bilgi almak isteyen çok sayıda müşteri tarafından sorulmuş başlıca sorular arasında bulunmaktadır. Yöntemde kullanılan ipleri ve özellikleri şu şekilde özetlemek mümkündür.

 • Cerrahi ve polyester nitelikli olarak yüz kaldırma ve germe işlemi sırasında kullanılan ipler bulunmaktadır.
 • Anestezi yöntemi ile derinin uygun tabakasına iplerin yerleştirilmesi sağlanarak kişinin kendi yüzüne göre belirlenmiş olan tasarım ile bölgenin kaldırılması sağlanır.
 • İplerin en çok tercih edilmekte olduğu bölge yüz bölgesidir.
 • Yöntem bacaklarda, meme dokusunda ya da kollarda kullanılabileceği gibi uygulamanın en çok yapıldığı bölgenin tartışmasız bir şekilde yüz bölgesi olduğunu söylemek mümkündür.
 • İpler steril ortamlarda kliniklerde üretilmektedir ve hastanın cildi için herhangi bir yan etki ya da sağlığa uzun vadede zarar verebilecek bir durum söz konusu değildir.
 • 5 sene kullanım imkanı sunmuş olduğundan dolayı ip askı metodu ile yüz kaldırma yaptırmak çok daha avantaj yaratır.

Hangi Cilt Tiplerinde Askılama Metodu Kullanılır?

Askılama metodu cilt tipleri olarak ele alındığında;

 • Yaşlanma ile beraber sarkma özelliği göstermekte olan ciltler
 • Yüz ya da vücut yapısının estetik olmadığını ya da altın orana uygun bir fizik sahibi olmadığını düşünenler
 • Tek bir operasyon ile özellikle yüz bölgesinde elmacık kemikleri, çene ve gıdı hattının toplanmasını isteyenler
 • Daha karakteristik ve uzman bir hekim tarafından tasarlanmış olan bir yüz yapısına sahip olmak isteyenler
 • Tek bir yöntem ile daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak isteyenler

Klinikler aracılığı ile askılama metodunu kullanabilir ve hızlı bir şekilde eti görmeye başlayabilir.

Askı Metodu Yüz Mimiklerini Engeller Mi?

Askı metodu yüz mimiklerine etkisi özellikle siyaset, sahne sanatları ve toplum içerisinde konuşmacı olarak görev yapan meslek gruplarındaki kişiler tarafından sorulan bir sorudur. Mimikler bazı meslek grupları için oldukça önemli olduğu gibi, doğal unsurlarımız olan mimiklerimizi kaybetmek istediğimiz bir durum değildir. İp askı metodu bu sebepten diğer yöntemlerden ayrılmakta ve diğer yöntemlere kıyasla çok daha fazla tercih edilmektedir.

 • İp askı metodu yalnızca yüz bölgesini kaldırmakta sinirler üzerinde herhangi bir etkisi bulunmadığından mimiklere kesinlikle bir etki etmemektedir.
 • Kişi bu sebepten yüz jest ve mimiklerinde hiçbir sorun yaşamaz.
 • Bonta etkisi gibi gülerken ya da kaşları kaldırırken bölgede işlem olduğuna dair uzmanlığı olmayan biri tarafından işlemin algılanması mümkün değildir.
 • Son derece doğal ve uzun süreli kullanım imkanı ile ameliyatsız bir şekilde kişi yaşamına dönebilmektedir.

Askı Metodu Ne Kadar Sürmektedir?

Askı metodu süresi ortalama olarak 40 dakika kadar sürmekte, vücuttaki hangi bölgeye uygulama yapıldığına bağlı olarak 1 saate kadar da uygulamanın sürdüğü görülmektedir. Yüz bölgesi birçok organ içerdiğinden ve minimal dokunuşlar gerektirdiğinden ötürü diğer yöntemlere kıyasla daha uzun sürebilmektedir. Bunun dışında meme dokusunun kaldırılması, kol ya da bacaklarda sarkmaların engellenmesi ve daha dinç bir görüntüye kavuşturabilmektedir. New York opal askı yöntemi bonta uygulamaları ile aynı zaman dilimi içinde sonuçlanabildiğinden ve kişiye olduğundan çok daha dinamik yüz hatları ve vücut sunduğundan ötürü tercih edilir.

İp Askı Yönteminde İpler Çıkarılabilir Mi?

İp askı iplerin çıkarılması söz konusudur. Bu durum ip askı metodunun diğer ameliyatsız yüz germe ve kaldırma yöntemlerinden ayrılmasını sağlayan başlıca unsurlar arasında yer almaktadır. İpler istenildiğinde herhangi bir zaman diliminde çıkarılabilir. Bontanın temizlenmesi için belirli bir zaman geçmesi gerektiğinden kişiler bu sorunun olmadığı bir yöntemi tercih edebilmektedir. İplerin hekim tarafından çıkarılması yalnızca 30 dakika sürmekte ve herhangi bir zaman dilimi içerisinde de yeniden uygulama sağlanmaktadır.

Kırışıklık Ve Sarkma Çözülür Mü?

Ip askı sarkma problemi ilk seanstan sonra uzun vadeli olarak çözülmektedir.

 • İp askı metodu kişinin yüz hatlarının istediği ölçüde tasarlandığı bir yönteme dayandığından ötürü doğrudan germe ve lifting sorununu ele almaktadır.
 • Kişinin elmacık kemikleri baz alınarak gerilmesini amaçlayan yöntem kırışıklıkları önüne geçmek konusunda alternatif yöntemlere ihtiyaç duyulsa da sarkma probleminin önlenmesi konusunda oldukça büyük bir fayda sağlamaktadır.
 • Tek bir seansa 5 yıl kadar uzun bir vadeye dayanan zaman grupları içerisinde yüz bölgesinin sarkma problemini önlemek mümkün olacaktır.
 • Yöntem yaşlanmayı engelleyemediğinden ötürü ip askı metodu ile beraber alternatif cilt bakımı ve diğer tekniklerin de kullanılması önerilmektedir.

İp Askı Yönteminin Avantajları Nelerdir?

İp askı yöntemi avantajları;

 • Sektördeki diğer ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme tekniklerine göre yalnızca tek bir seansta kesin çözüm vadetmektedir.
 • Herhangi bir yara izi bırakmaz
 • Kesi uygulaması işlem sırasında yapılmaz ve yüz bölgesinde dikişe ihtiyaç duyulmaz.
 • Meme dokusu ya da bacak içi gibi bölgelerde atılan dikişler ile çok kısa sürede iyileşme gösterir.
 • Kullanılan malzemeler tamamen vücut dostudur ve bonta gibi yabancı maddenin cilde zerki söz konusu olmadığından vücudun polyester nitelikli ipleri reddetmesi ve bunun için yan etki göstermesi gibi sorunlar yaşanmaz.
 • Yüz ifadelerinin kesinlikle diğer metotlar gibi kaybolmasına neden olmaz dışarıdan uygulamanın yapıldığı uzman bir bakış olmadan genellikle anlaşılmaz.
 • Bonta ve türevi uygulamalar 1 yıl boyunca kalıcılık gösterirken ip askı metodu ortalama 5 yıl kadar kalıcılık gösterir.
 • Uygulamanın ardından kişinin yaşamına dönmesi hemen mümkündür.

İşlem Sırasında Anestezi Uygulanır Mı?

İp askı metodu anestezi uygulaması cilt altına uygun enjeksiyon yöntemleri ile askıların yerleştirileceği fikrine dayanarak anestezi altında yapılmaktadır. Lokal olarak bölgenin uyuşturulması mümkündür ve hasta işlem sırasında kesinlikle bir ağrı hissetmez. Bununla beraber ip askı fikri bazen bireyleri korkutabileceğinden ötürü bu durumda tamamen hekimin önerisi ve yönlendirmesi ile sakinleştirici verilerek de sürecin olduğundan daha da kolaylaştırılması mümkündür. Anestezi uygulaması 20 dakikalık bir süre zarfı içerisinde etki etmektedir.

İp Askı Metodu İçin Nasıl Randevu Alabilirim?

İp askı metodu randevu almak için doğrudan kliniğimizle iletişime geçerek New york opal askı yaptırmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Uzmanımız ve ekibimiz tamamen steril şartlar altında çalışmakta, mutlu hastalarımız ile 5 yılı aşkın kullanım imkanı ile yüzünüze uygun olarak uygulamayı sağlamaktayız. Fiyat bilgisi için konsültasyon sonrasında kişi ile gerekli bilgiler paylaşılmakta ve karşılıklı olarak sürecin uygun bulunmasının ardından ip askı yöntemini uygulamaktayız. Cep telefonlarımız ya da internet sitemiz üzerinden sizlere daima yardımcı olmaktayı