Nem Terapisi

Nem terapisi cildin ihtiyacı olan tüm unsurları içerisinde barındırır ve cilt bakımı olarak da geçer. Kliniğimizde uygulanan yüz mezoterapisinin alt kategorilerinden biri olan nem terapisi cildi besler, cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.

Tüm bu işlemler yüz mezoterapisi kategorisinde yer alır ve her birinin etki etme amacı farklıdır. Cildin daha sağlıklı ve ışıltılı olması için nem terapisi de sık sık uygulanan bir yöntemdir. Cildin yoğun bir şekilde nemlendirilmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bir tedavidir. Tekrarlayan uygulamalarla etkisini koruyan bu yöntem ile pürüzsüz bir cilt elde etmek mümkündür.

Nem Terapisi Neden Yapılır?

Nem terapisinin yapılma nedenleri cilt solgunluğunu gidermek ve cilde nem uygulamaktır. Nem belirli bir oranda olduğu müddetçe her insanın ihtiyacı olan bir unsurdur. Cildi korumak ve bakım yapmak için neme ihtiyaç duyulur. Bu neden ile de nem terapisi cildin ihtiyacı olan unsurları barındırır ve cilt sağlığını sürdürülebilir kılar. Cildin özellikle mevsimsel nedenlere bağlı olarak kurumasının önüne geçmek ve daha yumuşak bir dokuya sahip olmak için uygulanır. Bu uygulama ile cilt daha sağlıklı olmasının yanı sıra yağlı görünüm var ise onun da önüne geçilmektedir.

Nem Terapisinin Yararları Nelerdir?

Mezoterapi uygulamasından biri olan nem terapisi ile cildin daha genç bir görünüm elde etmesi hedeflenir. Bu görünüm sağlanırken cilde zarar verilmez ve aksine cildin ihtiyacı olan nem, vitamin ve mineral desteği sağlanır. Nem terapisinin yararları şu şekilde sıralanabilir:

  • Cildin daha genç bir görünüme sahip olması
  • Cildin ışık yansıma oranının artması
  • Cildin nem oranının artması
  • Cildin parlaması
  • Daha sağlıklı bir cilt elde etmek
  • Yıpranmaların önüne geçilmesi
  • Cilde bakım yapılması
  • Solgun görünümün önüne geçilmesi
  • Yorgun görüntünün ortadan kaldırılması
  • Daha canlı bir cilde sahip olunması

Nem terapisinin yararları arasında bulunur.

Nem Terapisi Kimlere Yapılır?

Nem terapisinin yapıldığı kişiler bu terapiye ihtiyacı olan bireylerdir. Kadın veya erkek fark etmeksizin tüm ciltler için uygun olan bir terapi yöntemidir ve birçok kişinin cildinin daha sağlıklı görünmesini sağlar. Nem terapisinin yapıldığı kişiler cildinin bu terapiye ihtiyacı olanlardır ve herhangi bir yaş sınırı bulunmaz. İsteyen herkes kliniğimizden randevu alarak cilt bakımlarını yaptırabilir. Uzman kadromuz ve profesyonel ekipmanlarımız ile kişiye özel uyguladığımız cilt bakımı yöntemleri arasında nem terapisi de yer alır.

Nem Terapisi Hangi Ciltlere Uygulanır?

Nem terapisinin uygulandığı ciltler için bir ayrım bulunmaz. Kuru ciltler, karma ciltler ve yağlı ciltler fark etmeksizin tüm cilt tipleri için nem terapisi uygun bir yöntemdir. Burada önemli olan unsur cildin neme ihtiyacının olmasıdır. Cildin nem ihtiyacının yanı sıra birçok farklı nedenden dolayı da nem terapisi uygulanabilir. Nem terapisi kapsamlı bir terapidir ve bu terapi doğrudan nem sorunu ile de ilgili olmayabilir. Nem terapisi yaptırmak isteyen kişiler güvenle bu yöntemi tercih edebilirler. Cilt türüne bağlı olarak yanında hangi terapilerin yapılabileceği, kullanılacak içerikler ve seans sayısı gibi unsurlara uzmanlar ile karar verilir.

Nem Terapisinde Aloe Vera Suyu Mu Kullanılır?

Aloe vera suyu ve nem terapisi birlikte uygulanabilen yöntemlerdir. Nem terapisi yapılırken kullanılan birçok ürün ve yöntem bulunur. Bu ürün ve yöntemler ışığında ise kişinin cildine göre en uygun malzemeye ve yönteme karar verilir. Nem terapisinde kullanılan ana maddelerden biri de aloe vera suyudur. Aloe vera suyunun içerisinde yer alan yüksek nem oranı ve vitaminler ile cilde sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Cildin ışıltısı artarken ihtiyacı olan nem oranına da daha hızlı kavuşur.

Nem Terapisi Nasıl Yapılır?

Nem terapisinde öncelikle kişinin cildi temizlenir ve lokal anestezik krem uygulama yapılacak bölgeye sürülür. Süre olarak 30 dakika kadar beklendikten sonra saf hyalüronik asit veya hyalüronik asitle kombine vitaminler veya hyalüronik asitle kombine kolajen ya da hyalüronik asitle birlikte somon DNA karışımı enjeksiyonla cilt içerisine verilir. Genellikle 2 hafta aralarla 3-4 seans olarak uygulanmaktadırlar. Ayrıca yeni nesil hem lifting hem de nem aşısı özelliği olan ürünlerle 5, 6 veya 7 nokta tekniği ile uygulamalarda başlamıştır. Bunlar genelde 1 ay arayla 2 seans veya duruma göre 3 seans uygulanmaktadır. Nem aşıları yüz, boyun, dekolte, eller, kollar ve bacaklara da uygulanabilmektedir.

Nem Terapisi Ne Zaman Yapılmalı?

Nem terapisinin yaptırılma zamanı genellikle bahar aylarıdır ancak istendiği zaman rahatlıkla yaptırılabilir. Nem terapisi cildi besleyen ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri takviye olarak veren bir sisteme sahiptir. Nem terapisinin yaptırılma zamanı da temelde kişinin ihtiyaç duyduğu zamandır. Nem terapisini yaptırmak isteyen kişiler uzmanlarımız ile iletişime geçerek kişisel özelliklerine ve cilt tiplerine göre özelleştirilmiş bir takvim isteyebilirler. Nem terapisi kişiye özel uygulanan bir yöntemdir. 

Nem Terapisi Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Nem terapisinin yapılma sıklığı uzmanlar ile danışanın ortak kararı olmalıdır. İstenir ise yılda birkaç kez nem terapisi uygulanabilir. Nem terapisi yapılmak istendiğinde uzmanlarımız ile iletişime geçerek yeniden seans kurgulayabilirsiniz. Bu kişinin cilt tipine ve diğer unsurlara bağlı olarak belirlenir. Cilt türü, cildin nem ihtiyacı, ciltteki sarkma ve diğer deformasyonlara bağlı olarak nem terapisinin hangi sıklık ile yapılacağına karar verilir. Nem terapisinin düzenli olarak yaptırılması önerilir.

Nem Terapisi İçerisinde Vitamin Desteği Var Mı?

Nem terapisi ile vitamin desteği de cilt üzerinde olumlu etki bırakır. Nem terapisi yapıldığında hem içerisindeki maddeler ile hem de terapi seansları ile cilde vitamin verilir. Nem terapisi, cildin beslenmesini sağlar ve içerisinde yer alan kolajen ile cildin daha genç bir görünüm kazanmasına neden olur. Cildin nem oranını arttırmak ile kalmayan nem terapisi, ayrıca vitamin desteği ile de cildi daha sağlıklı kılar. Daha sağlıklı bir cilde sahip olmak için gereken tüm takviyelere yer veren nem terapisi, herkesin uygulayabileceği bir işlemdir.

Nem Terapisi için Yaş Sınırı Var Mı?

Nem terapisinde yaş sınırlaması bulunmamaktadır ancak uygulama yapılacak kişilerin reşit olması ya da ergenlik dönemini tamamlaması tavsiye edilir. Nem terapisi herkese uygulanabilen bir terapidir ve burada önemli olan terapiye ihtiyaç duymaktır. Terapiye ihtiyaç duyan herekse nem terapisi yapılır. Nem terapisi uygulandıktan sonra dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunur ve bu unsurlara dikkat edildiği müddetçe nem terapisi uzun süre etkisini korur.