Mezolifting

Mezolifting uygulaması kliniğimizde uzman kadromuz tarafından yapılan bir işlemdir. Bu işlem ile cilde daha genç ve sağlıklı bir görünüm verilir. Mezolifting uygulaması birçok kişiye yapılabilen bir cilt yenileme işlemidir. Mezolifting ile daha sağlıklı bir cilde sahip olmak ve yaşlılığın yarattığı deformasyonu düzeltmek mümkündür. Mezolifting ile zaman içerisinde oluşan cilt sarkması ve cilt üzerindeki lekeler giderilerek daha sağlıklı bir görünüm kazandırılır.

Mezolifting uygulaması öncesindeki ve sonrasındaki cilt arasında büyük farklar görülür. Uzmanlarımız tarafından uygulanan mezolifting hakkında detaylı bilgi ve randevu almak için kliniğimize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz. Dilerseniz kliniğimizi ziyaret ederek uzman kadromuz ile de tanışabilirsiniz.

Mezolifting Nedir?

Mezolifting uygulamasının amacı cilde daha genç ve daha ışıltılı bir görünüm vermektir. Cildi yenilemek için yapılan bu uygulamayla cilt kendini toparlar ve daha sağlıklı bir görünüm kazanır. Özellikle cildin sarktığı zamanlarda uygulanan mezolifting, cildi toplar ve daha sıkı bir cilt haline gelmesini sağlar. Cildin üzerindeki lekeleri gidererek hem pürüzsüz bir görünüm ortaya çıkarır hem de mezolifting ile kişiler daha genç bir görünüme sahip olurlar.

Yaş ilerledikçe ortaya çıkan birtakım cilt problemlerini önlemek için de mezolifting uygulanabilir. Mezolifting uygulamasının yapılması için kişilerin belirli bir yaşa erişmesinin beklenmesi tavsiye edilir. Mezolifting uygulaması birçok bölgeyi kapsayan ve sürdürülebilir bir sonuç elde edilmesini sağlayan popüler bir işlemdir.

Mezolifting Hangi Bölgelere Yapılır?

Mezoliftingin yapıldığı bölgeler kişinin ihtiyacı olan bölgelerdir ancak genellikle yüz ve boyun bölgesine yapılır. Bu bölümler arasında kişinin ihtiyacı olan bölgeye uygulama yapılır. Mezolifting uygulaması, kişilerin ihtiyacı olan bölgelere göre yapılacağı yerler değişiklik gösterir. İstenirse birden çok bölgeye yapılması da mümkündür. Mezolifting uygulamasının yapıldığı bölgeler şunlardır:

 • Yanak
 • Çene
 • Dudak
 • Göz kenarları
 • Ellerin üstü
 • Boyun bölgesi
 • Dekolte bölgesi
 • Alın
 • Kollar ve bacaklar

Bu bölgelere mezolifting uygulaması güvenle yaptırılabilir. Belirtilen bu bölgeler dışında vücudun farklı bir yerine uygulama yaptırılmak istenir ise uzmanlarımız ile görüşülmesi gerekir.

Mezolifting Nasıl Uygulanır?

Mezoliftingin yapılma şekli iğneler kullanılarak yapılan kürleri içerir. Mezoterapi için kullanılan özel tabancalar vardır ve bu tabancalar aracılığı ile cilt üzerinde uygulama gerçekleştirilir. Bu uygulama uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kliniğimizde bizim ile çalışan herkes bu konuda deneyimli ve uzman kişilerdir. Bu neden ile de güvenle mezoterapi seanslarına katılabilir ve cildinizi daha genç bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Deri altına enjekte edilen özel maddeler ile yapılan mezolifting işleminde seanslar ortalama 20’şer dakika sürer ve kişiler hafif bir acı ya da ağrı hissedebilirler. Mezolifting uygulaması öncesi yapılan anestezi lokaldir ve bölgesel hissizlik sağlanır. Bu neden ile de işlem esnasında herhangi bir şey hissedilmeden güvenle işlem tamamlanır.

Mezolifting Kaç Seans Sürer?

Mezolifting seans süresi kişiden kişiye ve bölgeye göre farklılık gösterir. Her insanın cilt özellikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle de seans sayısında değişiklikler görülebilir. Bunun yanı sıra mezolifting uygulamasının hangi bölgeye yapılacağı da seans sayısı üzerinde etkilidir. Mezolifting uygulaması genellikle 4 ila 6 seans arasında sürmektedir. Kür olarak uygulanabileceği gibi diğer yöntemler de tercih edilebilir. Uygulamanın hangi yöntem ile yapılacağına uzmanlar ve danışan ile karar verilir. Mezolifting uygulaması 1-2 haftada bir olabilecek şekilde kurgulanabilir. Kişiye özel takvim çıkarılır ve danışanların bu takvime sadık kalması mezolifting uygulamasının etkisinin sürdürülebilir kılınması için bir hayli önemlidir.

Mezolifting Kimlere Uygulanır?

Mezolifting yaptıranlar genellikle orta yaş ve geç yaş döneminde olan kişileridr. Mezolifting uygulamasının özellikle 25 yaşından sonra uygulanması tavsiye edilir. Bir kişinin yetişkinlik dönemine girmesinin beklenmesi önemlidir. Mezolifting yaşlılığa bağlı oluşan leke ve sarkmalar için yapılır ve bu neden ile genç kişilerin yaptırması gerekli görülmez. Eğer sağlık sebepleri nedeni ile 25 yaşından önce yüzde sarkma, leke ve ışıltı kaybı görülüyor ise bu durumda mezolifting uygulaması tercih edilebilir. Mezolifting uygulamasında kişinin ergenlik döneminin bitmiş olması alınacak sonucu daha kalıcı ve etkin bir hale getirir.

Mezolifting Erkeklere Yapılır Mı?

Mezolifting uygulaması erkekler için de uygulanabilen bir işlemdir. Bu uygulama sadece kadınlara yapılmaz. Her ne kadar günümüzde de devam eden toplumsal cinsiyet algısından dolayı erkekler bu tarz uygulamaları tercih etmese de bu mezolifting yaptıramayacakları anlamına gelmez. Mezolifting uygulaması yüzünde sarkma, lekelenme, kırışıklık ve yara gibi problemler olan kişiler rahatlıkla mezolifting yaptırabilir. Mezolifting ve benzeri olan mezoterapi seanslarında önemli olan tek unsur kişinin yaşıdır. Cilt tipi, yapılmak istenen işlem ve kişiye göre yönlendirme yapılır. Kadın ve erkek cildi her ne kadar farklı olsa da erkekler de bu uygulamayı güvenle yaptırabilirler.

Mezolifting Kalıcı Mı?

Kalıcı mezolifting uygulaması yoktur bu konuda kalıcı bir çözüm arayışında olan kişilerin estetik cerrahisini tercih etmesi gerekir. Mezolifting uygulaması ile kişiler belirli bir süre boyunca bu seansların etkisini görür ve bir süre sonra yenilenmesi gerekir. Mezolifting uygulamasını yeniletmek kişiye bağlıdır ve istenirse yeniden yapılır.

Mezolifting İşleminin Etki Süresi Nedir?

Mezolifting işleminin etki süresi tüm seanslar bittikten sonra başlar ve yaklaşık 4 ila 6 ay kadar etkisini korur. Bu sürecin ardından danışanlar dilerler ise mezolifting uygulamasını yeniletebilirler. Mezolifting genellikle uzun seanslar ardından etkisini göstermeye başlayan bir uygulamadır. Mezolifting uygulaması ile kişiler hem daha genç bir görünüme kavuşurken hem de kendilerini daha mutlu hissederler. Alınacak sonuçtan uzun süre yararlanmak isteniyor ise bu durumda mezolifting uygulamasının düzenli spor ve sağlıklı beslenme ile desteklenmesi gerekmektedir.

Mezolifting İşleminin Yararları Nelerdir?

Mezolifting uygulamasının faydaları tek bir kriter ile sınırlı değildir. Uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen mezolifting işleminin birçok yararı vardır ve bu yararlar neticesinde kişiler daha sağlıklı bir görüntüye sahip olacaklardır. Mezolifting, özellikle yaşlanma karşıtı olan bir uygulamadır ve yaşlanmanın ortaya çıkardığı problemleri çözmek için kullanılır. Daha genç bir cilde sahip olmanın yanı sıra daha parlak ve sağlıklı bir cilt elde etmek de mümkündür. Birçok kişinin güvenle tercih ettiği bu uygulamayı yaptırmak için kliniğimizden randevu alabilir uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Mezoliftingin İçerisinde Hangi Maddeler Var?

Mezolifting uygulamasının etken maddelerinin başında Hyalüronik asit yer alır. Hyalüronik asit tüm dolgu işlemlerinde de güvenle kullanılabilen bir maddedir. Estetik cerrahi olmadan yapılan işlemlerin çoğunda Hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik asidin yanı sıra mezolifting uygulamasında farklı maddelere de yer verilir. Mezolifting uygulamasında yer alan etken maddeler şunlardır:

 • Hyalüronik asit
 • Kök hücre
 • Aminoasitler
 • Mineraller
 • Vitaminler
 • Ko-enzim
 • Dimetil amino etanol
 • Somon balığının DNA’sı

Mezolifting uygulamasında kullanılan ana maddelerdir.