Kaş dolgu işlemi kaşlarının şekli ile ilgili problem yaşayan kadın ve erkekler için oluşturulan bir metottur. Kaşlarımız çehremiz üzerinde bakışlarımızı ve imajımızı en çok etkileyen unsurlar arasında bulunmaktadır. Kaşların düşük olması, silik bir görüntüsü olması, kaş çevresinde çok fazla kırışıklık olması ve bunun gibi problemler, kişiler üzerinde olumsuz bir etki yaratabilir ve kişi kendini beğenmeyebilir. Kaşlara yapılan işlemler doğrudan dış görünüş ve imaj üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğundan dolayı kaş dolgusu tüm dünyada en çok tercih edilen medikal estetik uygulamaları arasında bulunmaktadır. Güvenle uygulanabilir ve herhangi bir risk taşımaz.

Kaş İçin Dolgu Yaptırmak Ağrılı Bir İşlem Midir?

Kaş için dolgu ağrısı yaşanmaması için lokal anestezik krem sürülür. İşlem her iki kaşa da uygun ölçü teknikleri kullanılarak yapılmaktadır. Enjeksiyon öncesinde yaklaşık 15 dakika içerisinde her iki kaşta da bölgesel anestezi uygulandıktan ve beklendikten sonra artık işlem yapılmak için hazırdır. Uygulama sırasında hasta herhangi bir ağrı hissetmemekle beraber, ittirme ve çekme gibi hisler oluşabilir.

Kaş İçin Dolgu İşlemi Kimlere Uygulanır?

Kaş için dolgu işlemi uygulanabilecekler;

Olarak yorumlanabilmektedir. Günümüzde en çok tercih edilen medikal dolgu yöntemleri arasında kaşlarda bulunmaktadır. Dolgu işlemi gebelik döneminde ya da emzirme sürecinde olanlara ya da enfeksiyon problemi yaşayan hastalara uygulanmaz.

Kaş Dolgusu İşlemi Hangi Durumlarda Yapılır?

Kaş dolgusu işlemi yapılabilecek durumlar;

Gibi problemler kısa süre içerisinde çözülebilmektedir.

Kaş İçin Dolgu Yapılırken Yağ Alınır Mı?

Kaş için dolguda yağ alınması zaman zaman tercih edilebilen yöntemler arasında yer almaktadır. Kaşları doldurmak için tercih edilecek olan yöntem yağ doku ise vücuttan yağ doku alınabilir ve hastanın kaşlarına uygulanabilir. Yağ doku alındığında bu doku göz altlarına ve göz çevresine de uygulanmakta, hastaya göz çevresinde bir bütün olarak estetik bir görüntü kazandırılması amaçlanmaktadır.

Kaş İçin Dolgu İşlemi Nasıl Yapılır?

Kaş için dolgu işlemi sırasında;

Kaş Dolgusu Ne Kadar Süre Kalıcıdır?

Kaş dolgusu kalıcılığı kişiden kişiye göre değişiklik göstermekle beraber, ortalama olarak 1 yıllık bir süre zarfı içerisinde kullanılabilmektedir. Kişinin vücudunun dolguyu ne kadar uzun süre vücudunda tutacağı önemlidir. Bununla beraber;

Gibi faktörler dolgunun kalıcılığını etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Genç ciltlerde ve özellikle kış sonbahar mevsiminde dolguyu yaptırmayı tercih edenler için genel oranda daha fazla kullanım yapıldığı bilinmektedir. Aynı şekilde dünya üzerinde yapılan araştırmalar soğuk iklimlerde dolgunun daha uzun süre kalıcı olduğunu ortaya koymaktadır. Bu sebepten dolgu ya da sauna işlemi kaçınılması gereken unsurlar arasında yer almaktadır.

Kaş Kaldırma İşlemi Dolgu İle Mümkün Mü?

Dolgu ile kaş kaldırma kesinlikle mümkün olmakla beraber 0.5-0.6 cm’ye kadar kaşların kaldırılması bu işlemin sağladığı faydalar arasında bulunmaktadır. Birçok kişinin kaş için dolgu yaptırmasının sebebi kaşları kaldırmaktır. Hyalüronik asit bazlı olan dolgu metodu ile dolgu yapılarak yukarı doğru kaldırılan kaşlar, yüzünüzün istediğiniz şekilde görünmesine imkan sağlayacaktır. Hem erkekler için hem de kadınlar için uygulanabilir.

Kaş Kaldırma İşlemi Yan Etkisi Var Mıdır?

Kaş kaldırma yan etkileri işlemin hyalüronik asit ya da yağ aldırma gibi süreçlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İşlem sırasında ağrı hissetmemekle beraber işlem sonrasında nadiren de olsa aşağıda yer alan komplikasyonlar gelişebilmektedir.

Gibi problemler gerçekleşebilmektedir. Kaşlar oldukça kritik bir bölgede bulunduğundan ötürü bakımları iyi şekilde yapılmalıdır. Yan etkiler ortalama olarak birkaç günlük bir süre zarfı içerisinde ortadan kaybolur. Ancak dolgunun tam olarak oturma süresi 1 haftayı bulabilir. Daha sonra kişi 6 ay ila 1 yıl içerisinde kaş için dolgu işlemini kullanabilir.

Kaş Kaldırma İşlemi Yeniden Yapılabilir Mi?

Kaş kaldırma yeniden dolgu işlemi düzenli olarak yapılabilmektedir. Düzenli dolgu her bir seferde diğer sefere kıyasla daha uzun süre kalıcılık göstermektedir. Ameliyatsız bir yöntem olmakla beraber, kaş kaldırma ve kaş dolgusu işlemi gerçekleştiren kişilere sahip olmak istedikleri kaş görüntüsünü sağlamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir