Kaş botoksunun anlamı kaşların cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulmadan yukarı kaldırılmasıdır. Kaş botoksu sayesinde hem kadın hem de erkekler istedikleri düzeyde kaşlara sahip olabilmektedir. Normalden daha yukarda duran kaşlar yüzün daha estetik görünmesine neden olacaktır. Ayrıca kaş düşüklüğü yaşayan bireyler de bu yöntem sayesinde sorunlarından uzaklaşabilecektir. Kaşların yukarda görünebilmesi için botulinum toksinden yararlanılmaktadır. Bu toksinler sayesinde kesilme ya da acı olmadan güzel bir görünüm yakalanmaktadır.

Botoks ile kaş kaldırma tekniği sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun nedeni kaşların yüz estetiğinde önemli bir yerinin olmasıdır. Kaşlar üzerinde yapılan kaldırma işlemleri sayesinde bireylerin çekiciliği artmaktadır. Kaş kaldırma amacı ile başvurulan en güvenilir yöntem botokstur. Doğru uzmanla ve doğru yöntem ile yapılan botoks estetik görünüme büyük bir katkıda bulunacaktır.

Kaş Botoksunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş botoksunda önemli detaylar aşağıda maddeler halinde açıklanmıştır. Bu detaylara dikkat edilerek işlem verimliliği artırılabilmektedir:

Kaş Botoksu Teknikleri

Kaş botoksunun uygulama yöntemleri herhangi bir kesi ya da iz kalmadan estetik bir görünüme kavuşmak isteyenler için idealdir. Kaşların belirli bir düzeyde yukarda tutulması için göz çevresinde yer alan kasın gevşemesi sağlanmaktadır. Kaşların daha kolay kaldırılması için bu kas önem arz etmektedir. Kaşların yay şeklinde bir görünüme kavuşması için uç kısımlarına işlem yapılmaktadır. Bu sayede yüze uygun bir kavis oluşturulmaktadır. Yapılan bu uygulama kaş arası botoksu içerisine dahil edilmemekte ve ek şekilde yapılmaktadır. Normal kaş arası botoksu kaş ve göz arasına uygulanır iken uç kısımlarda farklı bir uygulama alanından yararlanılmaktadır. Kaşın uç kısmına verilen toksinler sayesinde birkaç milimetreye kadar yükselme sağlanabilmektedir.

Eğer siz de yüzünüzün herhangi bir kısmına botoks yaptırmayı düşünüyor iseniz kliniğimize ulaşabilirsiniz. Aralıksız olarak hizmet veren ekibimiz sizlere kaş botoksu konusunda hizmet vermeye hazırdır. İşlem detayları için müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir