Hollywood El Gençleştirme

El gençleştirme işlemi uzun yıllardan beri uygulanmakta olan bir metottur. Ancak kısa bir süre önce yeniden gündeme gelen Hollywood tipi el gençleştirme metodu yaygınlaşmış ve tüm dünya ülkelerinde hem kadınlar hem de erkekler tarafından uygulanmaktadır. Gençlik aşısı, dolgu ve mezoterapi yöntemleri de Hollywood el gençleştirme benzeri yöntemler arasında yer alabilmektedir.

El Gençleştirmeye Neden İhtiyaç Duyulur?

El gençleştirmeye ihtiyaç duyulmasının sebebi;

 • Ellerin üstlerinde meydana gelen kırışıklıklar
 • Ellerdeki damar görünümlerinin fazla olması
 • Fazla kuruluk hissi
 • El üstündeki derinin çok fazla incelmiş olması
 • Deride sarkma görülmesi

Gibi sebepler dolayısı ile kişiler el gençleştirme yapma işlemine ihtiyaç duyabilmektedir. Zaman oldukça hızlı akmaktadır ve yaşlanmayı engelleyen bir yöntem henüz bulunmuş değildir. Bununla beraber gen mühendisliği ile beraber yaşlanmayı engelleyici ve çok daha dinç bir görünüm elde edecek pek çok yöntem geliştirilmiştir. Gençleştirme işlemleri pek çok kişide uygulanabilmektedir.

Hollywood Tipi El Gençleştirme Nedir?

Hollywood tipte el gençleştirme işlemi Vampire lifting olarak bilinmekle beraber, ünlü model Kim Kardashian’ın yüz bölgesine uygulamış olduğu kanlı maske uygulaması ile hayatımıza girmiştir. Yalnızca yüz bölgesinde değil, dekolte el üstleri ve hatta bacaklarda dahi uygulanabilen bu yöntem, uygun metotlar yardımı ile ellerde de uygulanabilir. El üstlerindeki yaşlı deri görünümünü ortadan kaldırmak, kuruluk hissini önleyerek canlı taze ve hoş bir görüntü elde etmek için bu yöntem kullanılabilmektedir.

Hollywood Tipi El Gençleştirme Kimlere Yapılır?

Hollywood tipi el gençleştirme uygulaması yapılabilen kişiler;

 • Yaşlılığa bağlı olarak ellerinde deri incelmesi meydana gelenler
 • Kan sulandırıcı ürünler kullanmakta olmayanlar
 • Daha önce kanser hastalığı yaşamamış olan kişiler
 • Kullanılacak ürünlere alerjisi olmayanlar

Bu yöntem aracılığı ile gençleştirme işleminden yararlanabilirler. Kliniğimizde de Hollywood tipi olan Vampire Lifting uygulamasının pek çok türü uygulanmakta ve başarılı şekilde sonuç alınmaktadır.

Hollywood Tipi El Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Hollywood tipi el gençleştirme uygulaması aşamaları aşağıdaki şekilde belirlenmiştir ve bu uygulama doğrudan bir mezoterapi uygulaması olarak yorumlanabilir. Uzun seneler boyunca yapılan incelemeler sonunda kişinin kendi kanından elde edilmiş olan metotlar yardımı ile gençleştirmenin daha kolay ve hızlı bir şekilde yapılabileceği bilinmektedir.

 • Hasta kliniğe gelerek muayene olur ve süreç hakkında bilgilendirilir
 • Hastadan 2-3 tüp kadar kan alınması ve bu kanın tüpler içerisinde santrifüj adı verilen cihazda ayrıştırılması gerekmektedir.
 • Kişinin kendi kanından elde edilen madde, ya bu şekilde ya da çeşitli aminoasitler, vitaminler ve hyalüronik asitle karıştırılarak enjekte edilir.
 • El bölgesi hassas bir bölge olmadığından uygulama kolaydır.
 • Ancak isteyenler için önce anestezi uygulanabilir.
 • Daha sonra enjeksiyon yardımı ile bölgeye PRP uygulaması yapılır.
 • 3-4 haftalık seans aralıkları ile 3 defa uygulamanın yapılması hızlı şekilde etki almak açısından yararlı olacaktır.

Hollywood Tipi El Gençleştirme Uygulaması Yan Etkisi Var Mıdır?

Hollywood el gençleştirme yan etkileri merak edilmekle beraber bu yöntemin çok az yan etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun belirli sebepleri bulunmaktadır. Hollywood el gençleştirme işlemi;

 • Kişinin kendi kanı kullanıldığından vücudun reddetmeyeceği
 • Aminoasitler ve mineraller ile desteklendiğinden kısa sürede etki alacağı
 • Hyalüronik asit yardımı ile cildin hızlı şekilde kendini onarmaya başlayacağı bir yöntemi ifade etmektedir.

Bu sebepten dolayı yan etkileri vücudun reddetmesi gibi durumlar söz konusu değildir. Ancak el üzerinde mezoterapi usulünce enjeksiyon ile uygulama sağlanırken birkaç gün boyunca kalacak küçük kızarıklıklar oluşması, yine kısa süre içerisinde geçecek küçük ödem ve morarmaların oluşması normaldir. Bu durum birkaç günlük bir süre zarfı içerisinde ortadan kalkmaktadır. Kişi ertesi günden itibaren iş yaşamına bb krem ya da diğer kapatıcı türlerini kullanarak devam edebilir ve herhangi bir ağrı problemi de yaşamaz.

Hollywood El Gençleştirme Uygulaması Sonrasında Neler Yaşanır?

Hollywood el gençleştirme sonrası yaşananlar;

 • İlk seansta ciltte gözle görülür bir etki söz konusu olmasa da kolajen üretimi deri altında desteklenmeye ve onarımı sağlayan hücreler aktif olarak rol oynamaya başlar.
 • Kırışıklıkların ve gevşekliğin önlenmesi için gerekli olan kolajen birkaç seans içerisinde geliştikten sonra kırışıklık dokularının yerini pembe ve temiz bir cilde bıraktığını söylemek mümkün olacaktır.
 • Zaman içerisinde sarkan deri de kendini toplamakta ve ortaya nispeten daha kalınlaşmış, daha genç görünen bir deri çıkmaktadır.
 • Eller üzerine uygulanan maskeler ile kurumayan, çatlamayan ve yara olmayan sağlıklı deriye sahip olabilirsiniz.

El Gençleştirme İçin Yağ Enjeksiyonu Yapılır Mı?

El gençleştirme için yağ enjeksiyonu tercih edilecek yöntemler arasında bulunmaktadır. Yağ dokunun kırışıklıklar ve gevşeklik ola yerlere uygulanarak buradaki boşlukları doldurması ve incelen el derisinin kendisini toparlayarak daha genç bir görüntüye imza atması sık sık uygulanan metotlar arasında bulunmaktadır. PRP ve Vampire lifting dışında isteyen kişiler elin daha genç görünmesi için yağ enjeksiyonları uygulanabilir.

El İçin Gençlik Aşısı Yapılır Mı?

El için gençlik aşısı uygulanmakta olan bir yöntemdir.  İçeriğinde onlarca farklı maddenin işlenmiş ve bir araya getirilmiş olduğu gençlik aşısları yüze uygulandığı sırada ellere de uygulanabilmektedir. Oldukça avantajlı bir yöntem olmakla beraber hem hızlı sonuç almak isteyen hem de nispeten daha uzun etkisi olan bir yöntem elde etmek isteyenler için gençlik aşısı oldukça ideal bir süreci ifade eder.

Gençleştirme İşlemi Sonrasında Neye Dikkat Edilmelidir?

Gençleştirme işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler;

 • El ve yüz fark etmeksizin daima yaz ve kış mevsimleri boyunca güneş kremi kullanılması leke oluşumunu büyük ölçüde engelleyecektir. Özellikle yaşlılık lekeleri ile ilgili sorun yaşayanlar buna dikkat etmelidir.
 • Hollywood el gençleştirme metodu sonrasında alkol ve sigara kullanımına dikkat edilmeli ve oldukça bol su içilmelidir.
 • Solaryum ameliyatsız vücut gençleştirme uygulamaları sırasında ve sonrasında mutlaka kaçınmanız gereken bir unsur olacak şekilde karşımıza çıkacaktır.

İşlemler birkaç seans uygulanabileceğinden ötürü mutlaka doktorun önerileri dinlenmeli varsa verdiği ürünler kullanılmalıdır.