Göz çevresine uygulanan botoks işlemi, esas olarak gözün çevresinde oluşmuş kaz ayakları denen kırışıklıkların giderilmesi için uygulanır. Göz çevresi botoksu, hem belli bir yaşı geçmiş müşterilerimiz hem de yüzünün daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasını ve daha genç görünmek isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilir. Göz çevresi botoksu işlemi, küçük iğnelerle yavaş ve dikkatli şekilde uygulanmaktadır.

Göz Çevresi Botoksunun Yan Etkileri Nelerdir?

Göz çevresine yapılan botoksun yan etkileri ve zararlarını şöyle sıralayabiliriz:

Göz Çevresi Botoksu Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Göz çevresi botoksunun etki süresi, genel olarak 48 saattir. Yani botoks uygulaması yapıldıktan en az 48 saat sonrasında etkisini göstererek, gözle görülmeye başlanır. Ancak bu süre her hasta için 48 saat değildir. Daha uzun da sürebilir. Göz çevresine uygulanmış olan botoks, yaklaşık olarak 10 gün içinde tam anlamı ile son şeklini alır. Uygulanan botoks işleminin bu süreden sonraki farkı daha net bir şekilde görülecektir.

Kaz Ayağı Botoks İşlemi Ne Kadar Sürer?

Göz çevresi botoksunun süresi, yaklaşık olarak 10 dakikadır. Bu işlemi yaptıran hastalarımız işlemin bitiminden sonra hayatlarına geri dönebilirler. Ancak 10 gün sonra botoksların yerleşip yerleşmediğini anlayabilmek için bir kontrol seansımız mevcuttur.

Göz Çevresi Botoksu Ne Kadar Süre Dayanır?

Göz çevresi botoksunun kalıcı olduğu süre zarfı, 4 ila 6 ay arasında değişir. Göz çevresi botoksuna alın ve burun botoksları gibi dikkat edilemeyeceği (bu bölgedeki mimik hareketlerinin yoğunluğu) için bu süre dikkatli ya da özenli bakılarak daha fazla uzatılamaz. Ancak göz çevresi botoksu yaptırmış hastalarımızın 4-6 ay ara ile bu botoks işlemini uygulatmaları kendi yararlarınadır.

Göz Çevresi Botoksunun Etkisi Nasıl Arttırılır?

Göz çevresinin botoks etkisinin arttırılması, ancak düzenli olarak doktor kontrollerini sağlamak ve doktorun uygun gördüğü aralıklarda botoks yaptırmak ile gerçekleştirilebilir. Düzenli olarak botoks yaptırmak, özellikle yüz çevresinde olan kasların daha yavaş çalıştırılmasını ve bu sayede de yüzde daha az kırışık oluşmasını sağlar. Ancak 2 ya da 3 ay kadar kısa süreler için de botoks yaptırmaktan kaçınmak gereklidir.

Göz Çevresine Yapılmış Botoksun Etkisi Neden Çabuk Geçer?

Göz çevresi botoksunun kalıcı olmamasının temel olarak birkaç sebebini şöyle sıralayabiliriz:

Göz Çevresi Rötuşu Ne Zaman Yapılır?

Göz çevresi botoksundan sonra yapılacak rötuş, botoksun yüze oturmasından sonraki 10-14 gün arasında yapılmalıdır. Kaz ayaklarındaki kırışıklıklar tam olarak gitmemiş ve yüzü istediği şekle gelmemiş danışanlarımıza, göz çevresi botokslarını yapmalarından sonraki rötuş işleminde ürün eklemeleri yapılmaktadır.

Göz Çevresi Botoksunun Kontrolünde Ne Yapılır?

Kaz ayakları botoksunun kontrolü, danışanlarımızın botoksunun yüzüne ne denli oturduğu, yapılan işlemde herhangi bir hasarın olup olmadığı hususlarında kontrol sağlamak amacı ile gerçekleştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir