Çene veya Çiğneme Kası Botoksu

Masseter botoksu ya da diğer adı ile çene botoksu sadece estetik amaçlar ile değil sağlık problemleri nedeni ile de yaptırılan bir işlemdir. Çene hattını küçültme için uygulanan bu işlem ayrıca diş sıkma gibi problemleri olan kişileri de rahatlatmak amacı ile yapılır. Çene botoksu ile yüzde incelme yaşanırken estetik bir görüntü sağlanır. Uzmanlarımız tarafından yapılan çene botoksu daha ince yüz hatlarına sahip olmak isteyen danışanlarımıza uygulanır.

Çene Botoksu Ne İşe Yarar?

Çene botoksunun amacı çene hattının daha ince bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Çene botoksu, çiğneme kası botoksu veya masseter botoksu, özellikle dış sıkma gibi sebeplerden dolayı kaslarda yaşanan baskıyı azaltmak için de yapılır. Çene botoksu ayrıca diş gıcırdatma sorunu olan kişilere de yapılabilir.

Çene Botoksu Kaç Seans Sürer?

Çene botoksu seans sayısı genellikle birdir. Tek seans yapılan çene botoksu kısa sürede etkisini gösterir. Çene botoksu belirli aralıklar ile uygulanabilen bir işlemdir ve tekrar yaptırmak isteyen kişiler istedikleri takdirde uzmanlarımıza ulaşarak botoks yaptırabilir. Kas üzerindeki baskı yüksek ise bu durumda botoks süreci yıllık 3 seansa kadar yükseltilebilir.

Çene Botoksu Yüzün İncelmesini Sağlar Mı?

Çene botoksu ile yüz inceltmek mümkün olan bir işlemdir. Birçok danışanımız daha ince ve zarif yüz hatlarına sahip olmak için çene botoksu yaptırmayı tercih eder. Bazı danışanlarımız ise diş ve çene kaslarına bağlı problemlerden dolayı çene botoksu yaptırmayı istemektedir. Bu noktada sebep ne olur ise olsun yapılan botoksun çene hattını inceltme özelliği bulunur.

Çene Botoksunun Yararları Nelerdir?

Çene botoksunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:

Çene Botoksu Nasıl Yapılır?

Çene botoksunun yapılışı doktorlarımız tarafından gerçekleştirilir. Çene botoksu yapılmadan önce lokal anestezi uygulanır. Bölgesel anestezi etkisini gösterdikten sonra enjekte yöntemi ile uygulama aşamasına geçilir. Uygulama hassas bir şekilde yapılır ve kısa sürede tamamlanır. İşlem doğrudan masseter kası içine uygulanır. Çene botoksu yaptırmak isteyen kişilerin yüz hatlarında yer alan farklı kas gruplarına yönelik işlem yapılmaz. Hedef kas grubu masseter kaslardır.

Çene Botoksunu Kimler Yaptırabilir?

Çene botoksu yaptıranlar kişilerin botoksa engel olacak bir sağlık problemi olmaması gerekir. Ayrıca çene botoksu yaptırmak isteyen kişilerin yetişkin olmaları tavsiye edilir. Gebe ya da emziren kadınların da çene botoksu yaptırması önerilmez. Çene botoksu yaptıran kişilerin genel sağlık durumlarının iyi olması ve çene yapılarında da herhangi bir sorun bulunmaması gerekir.

Çene Botoksu Tek Seans Ne Kadar Sürer?

Çene botoksu seans süresi ortalama 10 ila 15 dakika arasındadır. Çene botoksu için uygulanan anestezi etki ettikten sonra doktorlarımız botoks uygulamasını başlatır. Anestezinin etki etme süresi kişiden kişiye farklılık gösterebilir bu durumda ise seans süresinde kısa farklılıklar oluşması normaldir.

Çene Botoksu Etkisi Ne Kadar Sürer?

Çene botoksunun etki süresi 3 ila 4 ay arasında değişir. Botoksun etkisi edebilmesi ve gerçek farkın ortaya çıkabilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekir. Botoks yapıldıktan sonra vücuttan tekrar çıkması ve sıfırlanması genellikle 3 ay sürer. Bu 3 aylık sürecin ardından danışanlarımız isterse tekrar çene botoksu yaptırabilir.

Çene Botoksu Kaç Ayda Bir Yapılır?

Çene botoksunun yapılma sıklığı yılda 3 olarak belirlenmiştir. Çene botoksunun etki süresi kişiden kişiye değişebilir. Bu yüzden sene içerisinde en az 2 en fazla ise 3 kere çene botoksu yaptırılabilir.

Çene Botoksu Yapılırken Ağrı Hissedilir Mi?

Çene botoksunda ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Çene botoksu yapılırken lokal anestezi uygulanır. Bu uygulama sayesinde ise danışanlarımız işlem esnasında herhangi bir ağrı, acı ya da sızı hissetmezler. İşlem tamamlandıktan sonra küçük kasılma ya da uyuşukluklar hissedilse de bu oldukça normaldir ve kısa sürede kişi normal yaşamına dönebilir.

Çene Botoksundan Sonra Ne Zaman Normal Hayata Geçilir?

Çene Botoksundan sonra günlük yaşama geçiş için zaman kaybedilmesine gerek olmayan bir uygulamadır. Çene botoksu yaptıran kişiler işlem sonrasında doğrudan günlük yaşamlarına geçiş yapabilir. Kliniğimizde uygulanan tüm botoks işlemlerinin ardından normal yaşama kısa sürede dönülmesine izin verilir. Hastanın mevcut durumu ve sağlığı da göz önünde bulundurularak işlem sonrası uygulamaları ile ilgili bilgi aktarılır.

Çene Botoksundan Sonra Makyaj Yapılır Mı?

Çene botoksundan sonra makyaj yapmak isteyen danışanlarımızın ilk 24 saat makyaj ürünü ve cilt bakım ürünü kullanılmamalıdır.

Çene Botoksu Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Çene botoksunun etkisini gösterme süresi genellikle 10-15 gündür. Çene botoksu ortalama 1-1.5 ay içerisinde tam etkisini gösterir ve çene hattındaki incelme gözle görülür hale gelir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir