Ameliyatsız yüz estetiği cildini dinç tutmak isteyen ve daha genç bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği uygulamalardan biridir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte cerrahi işlem uygulanmadan yüzdeki problemlerin veya kırışıklıkların giderilmesi mümkündür. Ameliyatsız yüz estetiği farklı birçok yöntem kullanılarak yüzdeki farklı bölgelere uygulanabilmektedir.

Ameliyatsız Yüz Gençleştirme Nedir?

Ameliyatsız yüz gençleştirme işlemi ilaç, ip, dolgu, lazer ve benzeri yöntemlerle cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlamaktadır. Farklı ilaçlar ve cihazlar kullanarak cerrahi işlem olmadan yüz gerdirme ve benzeri işlemler yapılmaktadır.  

Ameliyatsız Yüz Estetiğinin Amacı Nedir?

Ameliyatsız yüz estetiği amacı hastaların cildinde birtakım işlemler uygulayarak cildin daha canlı ve zinde görünmesini sağlamaktır. Bunun yanı sıra;

Herhangi bir ameliyata ihtiyaç duymadan yukarıda bahsedilen sonuçlar belirli işlemler sayesinde elde edilebilir.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Uygulamaları Nelerdir?

Ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları teknolojinin gelişmesiyle birlikte gün geçtikçe gelişmektedir. Uygulamalar için gerekli cihazların sayısı artmaktadır. Günümüzde sıklıkla tercih edilen ve fazlasıyla kullanılan ameliyatsız yüz estetiği uygulamaları şu şekilde sıralanabilir;

Botoks Uygulamaları

Botoks estetik işlemler arasında en fazla bilinen ve en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Yüzdeki mimik kaslarına uygulanır ve kasları gevşetir. Gerginliği ve kuvveti azalan mimiklerin 4 ila 6 ay arasında cildin daha gergin görünmesini sağlar. Yüzün daha canlı ve pürüzsüz görünmesi ve bununla birlikte daha genç görünmesi için en etkili ve koruyucu yöntemlerden biridir.  

Dolgu Uygulamaları

Dolgu yüzde yıpranan ve eşitsizlik oluşturan bölgelerin hacim kazanmasını sağlayan bir yöntemdir. Yüze hacim kazandırarak sarkık ve kırışık görünen yüzün daha gergin, genç ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Aynı zamanda yaş ilerledikçe yüzde meydana gelen sorunların iyileşmesini sağlar. Günümüzde genellikle en sağlıklı ve güvenilir dolgu olarak bilinen Hyaluronik ait içerikli dolgular kullanılır.  

Gençlik Aşısı Uygulamaları

Gençlik aşısı ameliyatsız yüz estetiği yöntemleri arasında adını sıkça geçiren bir yöntemdir. İğne ile belirli aralıklarla enjekte edilen hyalüronik asit, vitamin, aminoasit ve mineralleri içeren bir kokteyldir. Kliniğimizde hassas bir formda belirli aşılar uygulayarak cildin daha kuvvetli ve canlı görünmesini sağlamaktayız. Aynı zamanda cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri enjekte ederek cildi yaşlanmaya ve kırışıklıklara karşı korumaktayız.   

Lazer Uygulamaları

Lazer yüz gençleştirme operasyonları arasında sıklıkla tercih edilen yöntemlerden bir diğeridir. Kliniğimizde cildin alt tabakası olan dermisde ısı meydana getirerek cilt problemleri çözülmektedir. Üç veya 4 haftalık aralıklarla uygulanan işlemin sonucunda ciltteki gözenekler kapanır ve cilt sıkılaşır. Daha etkili bir sonuç için ise yılda 2 veya 3 seans yaptırılması önerilir.

Lazer operasyonu sonucunda da yine cilt sıkılaşır, renk eşitliği sağlanır, lekeler giderilir ve cilt daha genç bir görüntüye ulaşmış olur.

Plexr Tedavisi

Plexr ciltte sıklıkla gözlemlenen göz altı ve üstü problemlerinin giderilmesi için kullanılan yöntemlerden biridir. Ameliyatsız yüz estetiği işlemleri arasında önemli bir yere sahiptir. Gözaltı kırışıklıklarının yok edilmesinde tek başına etkili bir yöntemdir.

Uygulama yapılmadan önce ilgili bölgeye lokal anestezi uygulanır ve acı hissi azaltılır. Yıl içerisinde 2 veya 3 seans ile mükemmel bir sonuç elde etmek mümkündür.

Biyolojik Lifting Aşısı

Biyolojik lifting mevcutta kullanılan gençlik aşılarından farklı bir aşıdır. İçerisinde hyaluronik asit ve trehaloz birlikte cildin sıkılaşmasını sağlayan bir yöntemdir. Biyolojik lifting aşısı bir ay içerisinde 2 kez uygulanır ve etkili bir sonuç için yeterlidir. 3. uygulama genellikle ağır cilt problemlerine sahip olan insanlar için yapılmaktadır.

4 ila 6 ay arasında yenilenen işlem sayesinde cilt çalışır ve daha genç, daha canlı bir görünüm sağlanır.   

Altın İğne Uygulaması

Altın iğne cildin alt kısımlarına enjekte edilen maddelerden ve uygulama yöntemlerinden farklı bir yöntemdir. Cilt altına temas ederek cildin en derin yerlerine etki eden bir iğnedir. Herhangi bir riski yoktur ve yılda birkaç seans yeterli ve etkilidir. Yazın ve kışın, cilde etki edebilecek tüm hava koşullarına karşı cildin dirençli kalmasını sağlar.  

Sıvı Yüz Germe Yöntemi

Sıvı yüz germe ciltte eksik olan ve yaş aldıkça eksilen maddelerin cilde tekrar kazandırılmasını sağlayan bir yöntemdir. Yüzün eski ve canlı görüntüsüne yeniden kavuşmasını sağlarken yıllar içerisinde daha da gençleşmesini sağlar. Cilde ve cilt altına enjekte edilen dolgu maddesi sayesinde bütün hücrelerin yenilenmesini ve yeni doku oluşmasını sağlar. İşlem hafif ağrılıdır ancak en fazla 1 saat süren işlemin etkisi 2 yıla kadar sürmektedir.  

Kilit Askı Ameliyatsız Yüz Germe

Kilit askı yöntemi yüzün kaybettiği şekli yeniden kazanması için uygulanmaktadır. Yüzün oval görüntüsüne yeniden kavuşması ve daha sıkı görünmesi için tercih edilmektedir. İple askı uygulamaları arasında en çok tercih edilen yöntemdir. Özel olarak üretilen silikon ipler ve esnek iğneler kullanılmaktadır.

Genellikle 40 yaş ve üzeri için uygulanan bu yöntem ciltteki çizgilerin açılmasına ve gençleşmesine de katkı sağlar.  

Thermage İle Yüz Germe Yöntemi

Thermage en gelişmiş yöntemlerden biridir. 30 ila 60 yaş arası erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir. Radyo frekansı ile yüzdeki sarkmaların giderilmesini ve yüzün daha gergin bir hale gelmesini sağlar. En önemli özelliği ise tek seansta yüzün ve vücudun belirli bölgelerinin ameliyatsız bir şekilde gerilmesini sağlamasıdır.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Fiyatları Nedir?

Ameliyatsız yüz estetiği fiyatları uygulanan işleme ve işlemin uygulandığı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Hastanın istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılan operasyonlar farklılık göstermektedir.

Ameliyatsız yüz estetiği cildini yenilemek ve gençleşmek isteyen insanların plastik cerrahiye ihtiyaç duymadan faydalanabilecekleri en etkili estetik işlemlerden oluşmaktadır.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir