Alın Dolgusu

Alın dolgusu özellikle alın bölgesinde yer alan kırışıklıkları hafifletmek, çöküklüğü düzeltmek ve daha genç bir görünüm elde etmek için yaptırılır. Kliniğimizi ziyaret edenlerle gerçekleştirdiğimiz ön muayenelerde, kişilerin ihtiyaçları ve neler yapılabileceği ile ilgili bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

Kalıcı dolgu günümüzde henüz mümkün olmayan bir uygulamadır. Dolgular, yapıları gereği geçici işlemlerdir. Dolgu işlemi, cerrahiye gerek kalmadan kısa süre içerisinde yapılır. Aynı zamanda uzun süre boyunca etki ettiği için etkisi geçtikten sonra kişi eğer isterse yeniden dolgu yaptırabilir. Alın dolgusu kalıcı olmayan ancak uzun süre etkisini devam ettiren bir işlemdir.

Alın Dolgusu Ne Kadar Kullanılır?

Alın dolgusu kullanma süresi ortalama 1 yıldır. Alın dolgusu, 9 ila 12 ay arasında etkisini korur. Son aylara doğru etkisi yavaş yavaş azalır ve 1 yılın sonunda istenirse tekrar yaptırılır.

Alın Dolgusu Ne İşe Yarar?

Alın dolgusunun işlevi yaptırılma nedenine göre değişir. Estetik bir unsur olsa da bazen sadece temel ihtiyaç haline geldiği için de yaptırılır. Alın dolgusunun işlevi şu şekilde sıralanabilir:

  • Daha genç bir görünüm sağlamak
  • Alın bölgesindeki kırışıklıkları gidermek
  • Mimik azaltmak
  • Daha sağlıklı bir cilt sağlamak
  • Cildin doğal kolajenini desteklemek
  • Alındaki çöküklüğü gidermek

Alın dolgusunun etkileri arasında yer alır.

Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

Alın dolgusunun yapılırken öncelikle bölge temizlenir ve ardından lokal anestezi yapılır. Bölgesel anestezi ile sadece dolgunun yapılacağı alan uyuşturulur. Profesyonel ve vücuda zarar vermeyen dolgu malzemeleri uzmanlarımız tarafından deri altına enjekte edilir. Uygulama iğneyle olabileceği gibi kanülle de yapılabilir. İşlem süresi ortalama 15-20 dakikadır ve kişi normal hayatına dönebilir. Uzmanlarımız tarafından dolgu sonrası dikkat edilecek unsurlar danışanımıza aktarılır. Alın dolgusu yaptırdıktan sonra bu tavsiyelere uymak son derece önemlidir.

Alın Dolgusu Kırışıklıkları Giderir Mi?

Alındaki çöküklüğü ve kırışıklıkları gidermek için alın dolgusu güvenli bir işlem olsa da sadece doktorlar tarafından yaptırılması önemlidir. Bizler, profesyonel ekipman ve uzmanlarımız ile hizmet vermekte ve danışanlarımızın geri bildirimleri doğrultusunda kendimizi sürekli geliştirmekteyiz. Alın dolgusu yaptırmak isteyenler genellikle bu bölgedeki çöküklük, mimikler ve yaşa bağlı olarak oluşan kırışıkları gidermek için yaptırırlar. Alın dolgusu ile daha genç ve daha dinamik bir yüze sahip olmak mümkündür. Dolgu her ne kadar alın bölgesine uygulansa da yüz görünümünü genel hatları ile etkisi altına alır.

Alın Dolgusu Bombeli Olur Mu?

Bombeli alın dolgusu genellikle biraz daha çökük bir alına sahip olan kişilere uygulanır. Daha çökük bir alın yapısına sahip olan kişiler isterlerse bombeli bir alın dolgusu yaptırabilir. Dolgunun nasıl olacağı, yaratacağı etki ve dolgu ile oluşacak yüz hatları genel olarak uzmanlarımız tarafından danışana aktarılır.

Alın Dolgusundan Sonra Nelere Dikkat Edilir?

Alın dolgusundan sonra dikkat edilmesi gerekenler işlem sonrası uzmanlarımız tarafından danışana aktarılır. Alın dolgusundan sonra genel olarak dikkat edilmesi gereken unsurlar şunlardır:

  • İşlemi takip eden ilk 12 saat boyunca bölgeye su değdirilmemeli
  • İşlemi takip eden 1 hafta boyunca masaj, jakuzi ve sauna gibi uygulamalardan uzak durulmalı
  • Ödem oluşmasını engellemek için egzersiz yapılmamalı