Alına yapılan botoks bölgedeki kırışıklıkların giderilmesini sağlarken daha pürüzsüz ve genç bir cilt elde etmeyi de sağlar. Alın botoksu yaptırmak isteyen danışanlarımız, doktorlarımızdan randevu alarak işlem yaptırabilirler. Alın botoksu yaptırmak kısa sürede en yüksek verimi almak isteyen kişilerin ilk tercihlerinden biridir. Kliniğimizde uygulanan alın botoksu işlemini yaptırmak isteyen danışanlarımız iletişim bölümümüzde yer alan bilgilerden bize ulaşabilirler.

Alın Botoksu Erkeklere Yapılır Mı?

Alın botoksu erkekler için de uygundur. Alın botoksunda hem kadın hem de erkeklerde yapılabilmektedir. Tüm botoks türleri kadınlara ve erkeklere yapılabilir. Sadece sağlık unsurları söz konusu olduğunda uygulama yapılamamaktadır.

Alın Botoksu Kimlere Yapılır?

Alın botoksu herhangi bir cilt ya da deri altı hastalığı bulunmayan, gebe olmayan, emzirmeyen kişilere botoks uygulanır. Ayrıca alın botoksu için kişinin yetişkin olması da önemli kriterlerden biridir. Alın botoksu yaptırmak isteyenler doktorlarımız ile görüşerek genel sağlık durumları hakkındaki bilgileri de paylaşması gerekir.

Alın Botoksu Neden Yapılır?

Alın botoksunun yapılma nedeni öncelikli olarak kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktır. Alın botoksu yaptırmak isteyen kişiler genellikle daha genç bir görünüme sahip olmaları hedeflenir. Alın botoksunun yaptırılma sebepleri şu şekildedir:

Alın botoksunun yaptırılma sebepleri arasında bulunur.

Alnın Kırışma Sebepleri Nelerdir?

Alın neden kırışır sorusu birçok danışanımız tarafından merak edilmektedir. Alnın kırışması özellikle yaşa bağlı sebeplerden dolayı olur. Alnın kırışmasının sebepleri şu şekildedir:

Alnın kırışmasına zemin hazırlayan unsurlardır. Alın botoksu uygulaması ile yaşa ve diğer sebeplere bağlı olan kırışıklıklar kolay ve güvenli bir şekilde giderilir.

Alın Botoksu Zararlı Mı?

Alın botoksunun zararları eğer yaptıran kişide herhangi bir rahatsızlığı yok ise uygulamanın da zararı yoktur. Botoks işlemleri son derece güvenli işlemlerdir.

Alın Botoksunun Yan Etkisi Var Mı?

Alın botoksunun yan etkileri yok denecek kadar azdır. Bu süreçte hafif yan etkiler görülebilse de genellikle hasar ya da kalıcı olumsuz bir sonuç ile karşılaşılmamaktadır. Botoks, güvenli bir işlemdir ve profesyonel olarak kliniğimizde uygulanmaktadır.

Alın Botoksu Kalıcı Mı?

Kalıcı botoks uygulaması hiçbir botoks uygulama için geçerli değildir. Alın botoksu da geçici bir işlem olup sadece belirli bir süre boyunca uygulama yapılan bölgede etkinliğini korur. Cerrahi yöntemlere başvuru yapılmak istenmiyor ise geçici işlemler grubunda yer alan botoksun yaptırılması tavsiye edilir.

Alın Botoksunun Etki Süresi Nedir?

Alın botoksu kaç ay etki eder sorusu sık sık merak edilen sorular arasında yer alır. Alın botoksu en az 4 en fazla ise 6 ay boyunca etkilidir. Botoksun tüm çeşitleri için geçerli olan bu süre tüm danışanlarımız için de geçerlidir. Alın botoksu ilk 3 ayın ardından yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlar. Botoks etkisini kaybettikten sonra ise danışanlarımız devam seansı alarak tekrar botoks yaptırabilirler.

Alın Botoksu Etkisini Kaç Günde Gösterir?

Alın botoksunun etkisi yapıldıktan sonra 10 ila 15 gün arasında ortaya çıkar. Tam olarak etkisini göstermesi ise 2 haftayı bulabilir. Vücudun adapte olma süresine bağlı olarak etkisini gösterme süresi de değişebilir.

Alın Botoksu Kaç Yaşındaki Kişilere Yapılır?

Alın botoksunun yaptırılma yaşı genellikle 35 ila 40 yaşları arasındadır. Alın botoksu yaptırmak isteyen kişilerin ergenlik çağını tamamlanmış olması önemlidir.

Alın Botoksu Acıtır Mı?

Alın botoksu ağrı, acı ya da sızı gibi hislere neden olmamaktadır. Bunun en önemli sebebi ise uygulama öncesinde bölgesel anestezi uygulanmasıdır. Bölgesel anestezi işlem öncesinde uygulama yapılacak alana uygulanır. Özel bir kredimdir ve tüm botoks işlemleri öncesinde bu kremin uygulanması önemlidir. Doktorlarımızın kontrolünde anestezi yapıldıktan sonra botoks aşamasına geçiş yapılır.

Alın Botoksu Kaç Kere Yapılır?

Alın botoksunun yapılma sıklığı için genellikle yılda 2-3 işlem tavsiye edilir. Ortalama 6 ay geçerli olan alın botoksu yılda iki kere rahatlıkla yaptırılabilir. Bazı durumlarda uygulama sayısı sene içerisinde 3’e yükseltilebilmektedir. Kişinin ihtiyacına göre yıl içerisinde kaç alın botoksu yapılacağı belirlenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir